T% A W F - Forum Romanum


#1 2007-11-28 12:02:51

nelka

stwierdzone adhd

Punktów :   

zeróweczka

heej, mamy sie nie przejmowac egzaminem z finansow, bo marczyk ponoć tak pilnuje ze nie pilnuje i mozna wszystko ze ściąg napisac ;-) więc drukarki w dłoń i przygotowujemy sie ostro :-D a i nie wszyscy zawsze dają flaszke, a i tak zdają;)


GOOGLE pasterzem moim..

Offline

 

#2 2007-11-28 13:03:44

madzikq

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

no oby tak naprawde bylo;)

Offline

 

#3 2007-11-28 14:30:49

asia

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

widzę ze zagadnienia sie powtarzają. to jest ze strony forum rocznika starszego. http://www.konfelansjer.fora.pl/viewtopic.php?t=107
Myślę, że nam to trochę zaoszczędzi czasu

Offline

 

#4 2007-11-28 15:30:49

nelka

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

dzieki wielkie Asiu, bedą pięękne ściągi:D


GOOGLE pasterzem moim..

Offline

 

#5 2007-11-28 15:57:07

polishvodka

Administrator

Punktów :   

Re: zeróweczka

no i ja załączam to co miałem dać.

http://www.speedyshare.com/329826218.html

spakowane rar-em

Offline

 

#6 2007-11-28 16:05:04

Solina

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

Ejj zaczyna mnie to nudzić człowiek nie ma szans sie wykazac bo wszystko dostaje gotowe... pfff..



P.s. Kamil je kupy;D

Offline

 

#7 2007-11-28 16:23:15

Solina

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

http://www.awfkrakow.fora.pl                                                                                                          zalogujcie się i na II roku na 2 stronie jest temat finanse tam jest dużo ciekawych informacji i odpowiedzi:)

Offline

 

#8 2007-12-02 09:36:48

polishvodka

Administrator

Punktów :   

Re: zeróweczka

wiecie co, ten egzamin ma być krótki i w zasadzie nie powinno to byc wiecej niż to co on podyktował...

Mam zatem pytanie: czy ma ktoś zapisane coś sensownego o formule fishera i polityce twardego i miekkiego pieniadza?? dzieki

Offline

 

#9 2007-12-02 11:36:51

polishvodka

Administrator

Punktów :   

Re: zeróweczka

prośba do wszystkich o przyniesienie w poniedziałek i wtorek notatek z finansów : może wspólnymi siłami wyjaśnimy niewyjaśnione

Offline

 

#10 2007-12-02 15:25:43

Ania Wójcik

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

jasne ja wezme co mam.. a nawet troche w tych moich bazgrołach znalazłam. tylko totalnie nic a nic na temat polityki trudneg i łatwego pieniądza.. i w ogole czasem moje notatki to poprostu hasla z których nic a nic nie wynika:P

Offline

 

#11 2007-12-02 17:55:32

Zielona

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

tez mi sie tak wydaje. jak cos znajde w notatkach (nie moich zreszta) to napisze ( o ile dostane zgode na kopiowanie hehe)

Offline

 

#12 2007-12-03 13:38:25

polishvodka

Administrator

Punktów :   

Re: zeróweczka

nowa paczka: http://www.speedyshare.com/447271414.html

ta stara jest chyba mało przydatna
z tego chyba mozna juz robic sciage... 3 ostatnich pytan nie ma tu bo nie kserowalem bo mam swoje notatki... a formuła fishera będę miał jutro z wykładu wszystko co powiedział.

Offline

 

#13 2007-12-03 15:14:36

Solina

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

Jezeli ktos ma juz to uporządkowane to przyniescie jutro trzeba sie wspierac;)ja przyniose to co mam;P

Offline

 

#14 2007-12-03 16:18:06

nelka

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

Równanie Fishera i jego interpretacja.
Efekt Fishera- zasada ekonomiczna, która mówi, że nominalna (rynkowa) stopa procentowa jest równa realnej stopie procentowej (opartej o rzeczywistą produktywność kapitału) powiększony o stopę przewidywanej inflacji. Np. wzrost popytu na fundusze pożyczkowe pojawia się w chwili, gdy ich podaż jest niewielka, ponieważ pożyczkodawcy nie są skłonni do udzielania pożyczek przy panujących niskich stopach procentowych. Szybszy wzrost podaży pieniądza i wyższa stopa inflacji łącznie powinny wypychać stopy procentowe na poziom o wiele niższy od tego, który miał miejsce zanim nastąpił przyśpieszony wzrost. Wzrost nominalny wielkości stóp procentowych w okresie inflacji nazywa się efektem Fishera. Zgodnie zatem z efektem Fishera, nominalna stopa procentowa obejmuje realną procentową, która odzwierciedla realną stopę zwrotu od kapitału i oczekiwaną stopę inflacji (ani pożyczkodawcy, ani pożyczkobiorcy nie mogą znać dokładnie poziomu inflacji w następnym roku). Nominalna stopa procentowa = realna stopa procentowa + oczekiwana stopa inflacji.

to znalazlam jeszcze o efekcie (metodzie) fishera


GOOGLE pasterzem moim..

Offline

 

#15 2007-12-03 21:31:58

nelka

stwierdzone adhd

Punktów :   

Re: zeróweczka

http://www.speedyshare.com/732534350.html tu jest pol sciągi ktore udalo mi sie dzisiaj stworzyc.. tylko błagam nie przepisywać slowo w slowo, bo to bedzie glupie jak wsyscy beda mieli identycznie to samo;)


GOOGLE pasterzem moim..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mkontakt.pun.pl www.alkoholizm-forum-wiedzma.pun.pl www.harab-serapel.pun.pl www.chemiaumcs.pun.pl www.rastafarai.pun.pl